Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 26 listopada 2017 roku

1. Dzisiaj:

a/ ostatnia niedziela roku kościelnego obchodzona jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata,

b/ na sumie na sumie w obrzędzie dziękczynienia po Komunii błogosławieństwo dzieci, które jeszcze nie przystąpiły do I Komunii Św.,

c/ po mszach św.  odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana,

d/ po południu o godz. 15:30 różaniec za zmarłych z wypominkami i msza św.

2.  W poniedziałek o godz. 10:00 w kościele parafialnym  msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Stanisława Jamrozka. Po mszy św. prelekcja dr. Piotra Szopy z IPN-u Rzeszów, następnie przemarsz na cmentarz parafialny i poświecenie odnowionej mogiły wojennej żołnierzy Armii Krajowej – Stanisława Marszała i Aleksandra Kordonia, poległych 26 lipca 1944 w Malawie. W uroczystości weźmie udział kompania honorowa Wojska Polskiego. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystości upamiętniającej wydarzenia sprzed 73 laty, by zachować pamięć o tych, którzy bohatersko polegli w obronie wsi.

3. We wtorek po mszy św. nowenna do Ducha Św. dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na wspólna modlitwę zapraszamy tez rodziców młodzieży. Przed mszą św. okazja do spowiedzi.

4. W czwartek:

a/święto św. Andrzeja Apostoła,

b/ kończymy listopadowy różaniec za zmarłych z wypominkami. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych,  zwłaszcza tych pośród nas, którzy w kończącym się roku pożegnali swoich bliskich, oni czekają, liczą na naszą pamięć, okażmy się wdzięczni, uczmy też pamięci o zmarłych nasze dzieci i wnuków, by kiedyś ktoś za nas wyszeptał pacierz,

c/ adoracja Najświętszego Sakramentu:

- przed wieczorną mszą św. od godz. 16:30,

- w nocy od godz. 23:00 do 24:00, na tę chwilę modlitwy ciszy zapraszamy wszystkich, którzy pokonując  sen i zmęczenie chcemy towarzyszyć wielkoczwartkowej modlitwie Jezusa w ogrodzie Oliwnym, modlitwą przed Najświętszym Sakramentem możemy wiele wyprosić dla siebie i naszych bliźnich, skorzystajmy

5. W tym tygodniu przypada I-piątek grudnia.

6. Spowiedź przed I-piątkiem:

a/ środa od godz. 17:30 kl., IV

b/ czwartek od godz. 17:00 klasa V i VI

c/ piątek po mszy św. o godz. 16:30 młodzież  kl. VII i gimnazjum i wszyscy chętni starsi.

7. W I piątek:

a/ msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6:30. po południu o godz. 16:30 i wieczorem godz. 18:00

b/odwiedziny chorych po domach od godz. 7:30

c/ prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 16:30 d/składka w tym dniu na Misyjne Dzieło Kościoła.

8. W sobotę:  jest to I sobota grudnia - od godz. 17:30 pierwszosobotnia maryjna adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W najbliższą niedzielę:

a/ jest to I Niedziela Adwentu- rozpoczynamy nowy rok liturgiczny,

czytaj dalej str. 2.